Pogoji za gospodarski razvoj




Gospodarstvo, delo in kakovost bivanja hodijo z roko v roki. Sprejeli bomo občinski prostorski načrt in mesto naredili privlačno za obstoječa in nova podjetja ter bivanje njihovih zaposlenih.

Po podatkih Urbanističnega inštituta Slovenije 45 % delovno aktivnih prebivalcev Celja dnevno migrira izven občine, od tega 2500 v Ljubljano in 1200 v Žalec. Seveda jih približno toliko iz Žalca prihaja na delo tudi v Celje. Menimo, da je bistvena lastnost občanom prijaznega mesta možnost delati v neposredni bližini doma.  Aktivno delamo na zahtevni nalogi, da bo Celje v tem mandatu sprejelo že več kot desetletje izmikajoč se in prepotreben občinski prostorski načrt ter tako omogočilo kakovostno bivanje in razvoj gospodarstva v skladu s potrebami posameznih panog.



Mesto si bo v prihodnjem obdobju prizadevalo za aktivacijo podjetniškega duha.

Po podatkih raziskave v okviru lokalnega programa za mlade si le eden od petih mladih po končanem izobraževanju želi živeti in delati v Celju, le eden od štirih pa meni, da so tu dobri pogoji za podjetništvo. Na lanski razpis spodbud za zagon inovativnih podjetij v okviru podjetniškega inkubatorja se ni prijavilo nobeno podjetje.

S projektom MAG-NET nagovarjamo izzive bega možgan in celostnega urbanega in gospodarskega razvoja.

V letu 2024 smo zaključili s projektom ureditve nove EPC Trnovlje jug in že aktivirali pridobljena zemljišča za gospodarski razvoj.
Mesto si bo v prihodnjem obdobju prizadevalo za aktivacijo podjetniškega duha, in sicer z dostopno stanovanjsko gradnjo, dvigom kakovosti bivanja, ponudbo družabnih vsebin in urejenih zunanjih površin ter aktivno promocijo Inkubatorja Savinjske regije, z namenom obrniti negativni trend in v mesto ponovno privabiti delovno aktivno mlado populacijo.
NASLEDNJA     DOMOV